Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupní košík je prázdný

Celková cena tovaru: 0,00 €
Pokračovať v objednávke

Česká republika si začne raziť vlastné investičné mince

30. 1. 2018

V prvom kole snemovňa podporila novelu zákona o ČNB, v ktorej je okrem ďalších súvisiacich zákonov uvedené, že ČNB bude môcť vydávať pamätné bankovky a investičné mince. Prvá pamätná bankovka by sa mohla objaviť pri príležitosti 100. výročia československej meny. Pamätná bankovka ČNB bude určená na zberateľské účely a bude v obmedzenom množstve. Nominálna hodnota prvej bankovky sa má ustanoviť na 100 Kč a jej veľkosť by mala byť o trošku väčšia ako existujúca bankovka v nominálnej hodnote 5 000 Kč. Obmedzené množstvo emisie pamätnej bankovky bude lákať nielen zberateľov, ale aj investorov, ktorí budú cítiť príležitosť na zhodnotenie svojej investície.

Emitovanie investičných (obchodných) mincí - české dukáty môže nadviazať na tradíciu, ktorá trvá viac ako storočie. Prvé české dukáty boli vyrazené v roku 1923 a ich cena na zberateľskom trhu rastie každým rokom. Týmto krokom sa ČNB zaradí medzi krajiny, ktoré ponúkajú ľuďom nákup fyzického zlata v mincovej podobe bez DPH bez toho, aby sa muselo čakať na obmedzené emisie pamätných mincí, ktoré ČNB vydáva už dnes.

Aktuálne ČNB vyhodnocuje návrhy zaslané na výrobu zlatej vysokohmotnostnej mince v nominálnej hodnote 100 000 000 Kč. Minca, ktorá bude vydaná pri príležitosti výročia 100 rokov česko-slovenskej koruny bude vážiť 100 kilogramov a jej priemer bude 570 mm. Zo zaslaných návrhov bude vybraný variant, ktorý budeme môcť vidieť v roku 2019. Vysokohmotnostná minca ČNB sa vďaka svojej veľkosti a hmotnosti zaradí medzi najväčšie mince sveta.

Autor: Michal Spurný, predseda predstavenstva TrustWorthy Investment Holding SE

Pamätná strieborná minca, 10EUR "Strážni anjeli - Rafael" proof

14. 2. 2018

Rakúska mincovňa vydáva pamätnú striebornú mincu. Táto minca zobrazuje archanjela Rafaela, ktorý bol uctievaný kresťanmi i židmi pre svoje špeciálne liečivé schopnosti. Jeho liečebné talizmany obklopujú telo i dušu, pretože nás Rafael sleduje pri našich cestách, pomáha nám liečiť a posilňovať našu vitalitu.

3 dôvody prečo v roku 2018 investovať do zlata

8. 2. 2018

Podľa výskumného experta Petera Krautha sa cena zlata mala ku koncu roku 2018 vyšplhať na 1500 dolárov za oncu, čo predpokladá nárast o 12,62% zo súčasnej ceny 1331,9 dolárov.

Indikátor diamantov s názvom Pandanus candelabrum

8. 2. 2018

Pandanus candelabrum by mohol pomôcť nájsť ďalšie diamantová ložiská v Afrike, čo by samozrejme mohlo africkým ťažobným spoločnostiam fantasticky navýšiť príjmy.