Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupní košík je prázdný

Celková cena tovaru: 0,00 €
Pokračovať v objednávke

Počet vážne ohrozených európskych bánk rastie, varuje štúdia

11. 9. 2017

Spoločnosť Bain varovala, že v tejto kategórii sa pred svojim pádom nachádzali všetky banky, ktoré v posledných desiatich rokoch skrachovali. Celkovo štúdia skúma približne 110 bánk. Hodnotí ich z hľadiska finančnej rovnováhy a ziskov a považuje sa za najslabších tých, ktorí čelia vážnym problémom v oboch týchto aspektoch.

Viac ako polovica bánk, ktoré boli v najslabšej kategórii v minulom roku, tvorili talianske a španielske finančné inštitúcie. Medzi nimi bola napríklad Banco Popular, španielska banka, ktorú musel v tomto roku zachrániť domáci konkurent Santander, upozorňuje Financial Times.

 

Zdroj: novinky.cz

Pamätná strieborná minca, 10EUR "Strážni anjeli - Rafael" proof

14. 2. 2018

Rakúska mincovňa vydáva pamätnú striebornú mincu. Táto minca zobrazuje archanjela Rafaela, ktorý bol uctievaný kresťanmi i židmi pre svoje špeciálne liečivé schopnosti. Jeho liečebné talizmany obklopujú telo i dušu, pretože nás Rafael sleduje pri našich cestách, pomáha nám liečiť a posilňovať našu vitalitu.

3 dôvody prečo v roku 2018 investovať do zlata

8. 2. 2018

Podľa výskumného experta Petera Krautha sa cena zlata mala ku koncu roku 2018 vyšplhať na 1500 dolárov za oncu, čo predpokladá nárast o 12,62% zo súčasnej ceny 1331,9 dolárov.

Indikátor diamantov s názvom Pandanus candelabrum

8. 2. 2018

Pandanus candelabrum by mohol pomôcť nájsť ďalšie diamantová ložiská v Afrike, čo by samozrejme mohlo africkým ťažobným spoločnostiam fantasticky navýšiť príjmy.