Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Ako investovať

Nižšie uvedené informácie Vás zoznámia s možným zhodnotením Vášho majetku a rizikom v jednotlivých typoch investícií.

 

Nasledujúca tabuľka Vás zoznámi s možným zhodnotením Vášho majetku a rizikom v jednotlivých typoch investícií.

Investície

Zhodnotenie

Informácie

Akcie

podľa schopností 20 % p. a.

Pri každom investovaní platí, že čím vyšší je potenciálny výnos, tým vyššie je riziko straty. Preto je dôležitým parametrom likvidita investícií. Platí, že najľahšia cesta k zárobku je neustále meniť stratégiu a nedržať sa vopred jasne definovaných cieľov.

Diamanty

zlato

3 – 10 % p. a.

Riziká sú minimálne - aj v časoch krízy sú diamanty a zlato považované za istú investíciu. Zlato predstavuje hlavne istotu, ktorá môže iným finančným investíciám chýbať.

Osobný rozvoj

neoceniteľné

Jediná investícia, ktorá nikdy nestratí na svojej cene. Investovať do osobného rozvoja a pracovať na ňom je to najlepšie, čo môžete urobiť.

Komodity

20 % p. a. (možné aj stovky percent)

Komodita je tovar, ktorý na trhu obchoduje bez rozdielov v kvalite. Komodity všeobecne sú v poslednej dobe veľmi žiadaným artiklom medzi investormi. Najviac sa samozrejme hovorí o drahých kovoch, ale pozadu nezaostávajú ani poľnohospodárske plodiny, alebo tiež ropa.

Nákup internetových produktov

podľa schopností

Firmy investujú do internetových projektov väčšinou tematicky spojených s ich činnosťou, a to predovšetkým na zvýšenie povedomia o značke. Prínosy potom vyplývajú zo samotnej podstaty zvyšovania povedomia o značke.

Nehnuteľnosti

5 - 10 % p. a.

Nehnuteľnosti sú všeobecne považované za veľmi dobrú investíciu, ale pri ich výbere treba mať na pamäti základné ekonomické pravidlo: ceny sa odvíjajú predovšetkým od dopytu, teda kedy a za čo sme ochotní svoje finančné prostriedky do nehnuteľností vkladať - kúpna cena vždy odráža situáciu na trhu. Väčšina ekonómov sa zhoduje v tom, že investície do nehnuteľností bezpečne ochránia peniaze pred infláciou.

Dôchodkové pripoistenie

3 - 5 % p. a.

Penzijné pripoistenie so štátnym príspevkom je forma sporenia podporovaná štátom, ktorá umožňuje zaistiť si zaujímavý objem prostriedkov pre zabezpečenie v starobe. Nevýhodou je, že vklady nie sú zo zákona poistené.

Podielové fondy

3 - 15 % p. a.

Pri výbere podielových fondov by sa investor mal riadiť základnými pravidlami investovania na kapitálovom trhu. Investor by mal vždy zvážiť všetky riziká, ktoré môže daná investícia priniesť – napr. politické riziko, riziko neschopnosti repatriácie kapitálu, menové, kurzové, úrokové riziko, riziko zníženej likvidity a ďalšie prípadné riziká.

Špekulácie s doménami

podľa schopností

Na účelovom zaregistrovaní internetovej adresy úspešného podniku sa dajú zarobiť obrovské peniaze. V posledných pár rokoch sa vyskytlo mnoho spôsobov, ako investovať svoje peniaze a zarábať. Veľmi populárne sú tzv. špekulácie s doménami, kedy si obchodník vytypuje voľné domény so zaujímavým menom, o ktoré by v budúcnosti mohol byť záujem. Tieto domény si nechá zaregistrovať a následne ich predá.

Sporiace účty

3 - 4 % p. a.

Tieto kontá ponúkajú banky a družstevné záložne a ich vedenie býva väčšinou zadarmo. Oproti bežným účtom majú sporiace účty jednu jasnú výhodu: vyššie úrokové sadzby. Nevýhodou je nižšie zhodnotenie, ako u iných investičných produktov.

Stavebné sporenie

3 - 6 % p. a.

Stavebné sporenie je jedným z nástrojov jednak slušného zhodnotenia prostriedkov a taktiež možnosťou jedného z najdostupnejších úverov na bytové potreby. Hlavnou podstatou stavebného sporenia je lacný úver.

Termínované vklady

0,1 - 5 % p. a.

Termínovaný vklad je jednorazový vklad na bankový účet, kde sa po určitý čas (termín) úročí určitou sadzbou. Oproti bežným účtom nie sú termínované vklady určené pre bežný platobný styk. Nemožno na ne posielať peniaze, ani z nich platiť.

Vkladné knižky

0,1 - 3 % p. a.

Vkladná knižka je dokument evidujúci potvrdenie peňažného ústavu o prijatom peňažnom vklade, výbere hotovosti, pripísanie úroku či iné nepeňažné operácie. Vklady na vkladných knižkách sú zo zákona poistené.

Založenie firmy

podľa schopností

Založenie firmy je tou najvýnosnejšou investíciou, čo môžete urobiť, avšak najdôležitejšie je mať dobrý podnikateľský zámer.

Životné poistenie

3 - 6 % p. a.

Životné poistenie sa delí na kapitálové životné poistenie a investičné životné poistenie. Pred uzatvorením životného poistenia by si mal každý dôkladne premyslieť, čo od neho čaká, na čo má zmysel sa poistiť či aká je optimálna poistná suma.

Sada mincí k narodeninám 2021

4. 1. 2021

Každoročne emitovaná 2000 kusová sada mincí k narodeninám švajčiarskej mincovne je krásnym darčekovým predmetom, ktorý je originálny a krásne spracovaný. Sada obsahuje mince všetkých nominálnych hodnôt.

Sada mincí k narodeniu dieťaťa 2021

4. 1. 2021

Pre rodičov ako aj celé ich okolie neexistuje väčší dar, ako narodenie dieťaťa. Darujte mu do vienka nevšedný darček, ktorý ho bude sprevádzať počas celého života. Sada vychádza v náklade 7000 kusov.

Pamätná strieborná minca, 10000HUF 125. výročie založenia Maďarskej olympijskej nadácie proof

14. 12. 2020

Maďarsko sa aktívne podieľalo na založení moderného olympijského hnutia v roku 1894. Pripomeňme si jeho založenie striebornou pamätnou mincou, ktorá vychádza v zaujímavom dizajne v náklade 5000 kusov.