Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Investičná strieborná medaila, Plzeň 2015 - Európske hlavné mesto kultúry

Mesto Plzeň spoločne so spoločnosťou Plzeň 2015 o.p.s. a spoločnosťou Trustworthy Investment CZ a.s. vydáva pri príležitosti projektu Plzeň 2015 - Európske hlavné mesto kultúry číslovanú pamätnú striebornú medailu.
 
Razba vychádza z atribútov definovaných spoločnosťou Plzeň 2015 o.p.s., ktorých grafické spracovanie pochádza z ateliéru Mincovne Kremnica, š.p.
 
Na medaily sú stvárnené pre Plzeň významné atribúty - štylizovaná podobizeň anjelika z mreží kostola Sv. Bartolomeja v Plzni na námestí Republiky, ktorého obyvatelia po roky vnímajú ako nositeľa šťastia a tiež zvon, ktorý sa stal symbolom podpory verejnosti pri snahe plzenskej diecézy o navrátenie zvonov na vežu kostola. Zvony, ktoré padli za obeť II. svetovej vojne, sa na svoje miesto po dlhých 70 rokoch vrátili a slávnostne sa rozozvučali 17. januára 2015 - v deň, keď sa Plzeň stala Európskym hlavným mestom kultúry.
 
Druhá strana potom znázorňuje kostol sv. Bartolomeja, hlavnú dominantu mesta, stredobod kultúrneho a spoločenského života západočeskej metropoly.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade medaile po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj.

Materiál Ag 999/1000
Prevedenie Proof
Hmotnosť 13 g
Priemer 31 mm
Hrana Hladká
Náklad 500 ks
Autor Plzeň 2015
Emisia júl 2015
Emitent Plzeň 2015, o.p.s.
Razba Mincovňa Kremnica