Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Pamätná strieborná minca, 20EUR "Oči sveta - Austrália" proof

122.94,- € (vrátane DPH)
101.6,- € (bez DPH)

Kúpiť

Oči sveta je nová séria piatich strieborných mincí, z ktorých každá zobrazuje zviera z mýtov dávnych kultúr. Každá minca obsahuje krištáľ Swarovski. Prvá minca série odkazuje k Austrálii a je na nej vyobrazený Dúhový had, ktorý je domorodými Austrálčanov považovaný za tvorcu sveta.

Domorodí Austrálčania svet vysvetľujú prostredníctvom "snovej epochy", počas ktorej krajiny, živé bytosti a rastliny získali svoj fyzický vzhľad. Jedným zo symbolov tejto mýtickej doby je Duhový had. Takmer vo všetkých častiach Austrálie je tento had považovaný za tvorcu, pozemského ducha, ktorý vytvára hory, údolia a najcennejší zdroj života - vodu. Dúhový had je hermafroditický tvor, ktorý je schopný sa rozmnožovať. Ľudské oko nie je schopné vidieť hadov skutočný tvar. Ako dúha spája oblohu a krajinu, fyzické a metafyzické svety.

Lícnej strane mince dominuje hadia hlava. Oko je tvorené oranžovo sfarbeným kameňom v tvare kvapky z lešteného krištáľu Swarovski. Na rubovej strane mince je ilustrácia hada plaziaceho sa z lístia a ďalej sa tu nachádza nominálna hodnota mince.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade mincí po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj. 

Nominálna hodnota 20 EUR
Materiál Ag 925/1000
Prevedenie Proof
Hmotnosť 20.7 g
Priemer 34 mm
Náklad 30000 ks
Autor Mag. Helmut Andexlinger
Anna Rastl
Emisia január 2021
Emitent Oesterreichische Nationalbank
Razba Rakúska mincovňa