Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Pamätná strieborná minca, 25EUR "Smart Mobility" stand

131.65,- € (vrátane DPH)
108.8,- € (bez DPH)

Kúpiť

Dostať sa z bodu A do bodu B bude v budúcnosti vzrušujúcim zážitkom. Plány a koncepty ilustrované na tejto novej minci naznačujú, že mobilita bude tiež zdravšia, a to vďaka zdravotným prínosom cyklistiky a využívania verejnej dopravy, ako aj následnému zníženiu znečistenia ovzdušia a hluku v mestských oblastiach a spomaleniu globálneho otepľovania.

Dramaticky sa tiež zmení vzhľad mestských priestorov. Základnou myšlienkou je koncept "Superblock", v ktorom sú domy zoskupené v záhradných mestách a doprava sa presúva na periférii. Mestské oblasti sa tak menia z parkovísk na parky, kde sa môžu deti hrať. To povedie k udržateľnejším dopravným riešeniam šetrnejším k životnému prostrediu. Znamená to tiež väčšiu digitalizáciu, ktorá už viedla k vynálezu samoriadiacich áut a autobusov a v blízkej budúcnosti by sa mohli stať letecké taxíky bežným javom.

Lícna strana mince podčiarkuje ekologicky udržateľný aspekt inteligentnej mobility. Strieborný vonkajší okraj vyzdvihuje význam verejnej dopravy v budúcnosti, zatiaľ čo stred mince sa zameriava na dopravu pomocou bicyklov a skútrov.

Rubovej strane mince dominuje plán leteckého taxi. Futuristické plavidlo vypĺňa dvojfarebné nióbové jadro šíriace sa do strieborného vonkajšieho prstenca, čo podčiarkuje vizionársku povahu tohto konceptu.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade mincí po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj. 

Nominálna hodnota 25 EUR
Materiál Ag 900/1000
Prevedenie Stand
Hmotnosť 9 g
Priemer 34 mm
Náklad 65000 ks
Autor Mag. Helmut Andexlinger
Herbert Wähner
Emisia marec 2021
Emitent Oesterreichische Nationalbank
Razba Rakúska mincovňa