Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Pamätná strieborná minca, 5EUR "Veľkonočná minca 2021" stand

41.87,- € (vrátane DPH)
34.6,- € (bez DPH)

Kúpiť

Kurča alebo vajce? Čo začalo Veľká noc symbolizovať ako prvé? Či už je správna odpoveď akákoľvek, existuje len málo trefnejších metafor pre nový život a znovuzrodenie spojené s jarou a Veľkou nocou, než pohľad na malé našuchorené kuriatko, ktoré sa s pomocou zobáka oslobodzuje zo škrupiny vajca.

Vajce, starodávny symbol plodnosti, bolo rysom pohanských festivalov oslavujúcich jar. Pre kresťanov sú veľkonočné vajcia symbolikou Ježiša vstávajúceho z mŕtvych. Vajcia však tiež boli konzumované starovekými Peržanmi a Egypťanmi pri oslave nového roka, ktorá prebiehala na jar. Pre kurča je vajce posledným krokom na ceste do nášho zázračného sveta.

Motívom veľkonočnej mince pre rok 2021 je práve kurča noriace sa zo škrupiny vajca, obklopené jarnými kvetmi a objavujúce zázraky života.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade mincí po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj. 

Nominálna hodnota 5 EUR
Materiál Ag 925/1000
Prevedenie Stand
Hmotnosť 7.78 g
Priemer 28.5 mm
Náklad 50000 ks
Autor Mag. Helmut Andexlinger
Anna Rastl
Emisia marec 2021
Emitent Oesterreichische Nationalbank
Razba Rakúska mincovňa