Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Pamätná strieborná minca, 200Kč Založenie Národného múzea proof

Dňa 5. septembra 2018 vydáva Česká národná banka pamätnú striebornú dvestokorunáčku k 200. výročiu založenia Národného múzea.

Na lícnej strane dvestokorunáčky sú stvárnené dve pomyselné vitríny, ktoré obsahujú vybrané exponáty Národného múzea. V hornej vitríne sú znázornené kostra vráskavca myšoka, skamenelina trilobita a kamenná plastika hlavy Kelta z Mšeckých Žehrovic. V spodnej vitríne sa nachádzajú vakovlk, jašter velescink kapverdský a denár Boleslava II. Medzi vitrínami je názov štátu "ČESKÁ REPUBLIKA". Mincové pole pri hornom, ľavom a pravom okraji je vyplnené názvami objektov, ktoré sú v správe Národného múzea. Označenie nominálnej hodnoty mince so skratkou peňažnej jednotky "200 Kč" sa nachádza pri spodnom okraji mince. Značka Českej mincovne tvorená písmenami "Č" a "M" je umiestnená pod hlavou vakovlka. Na rubovej strane dvestokorunáčky je v hornej časti mincového poľa vyobrazená Historická budova Národného múzea a v dolnej časti Nová budova Národného múzea. Pri hornom okraji mince je letopočet "1818" a pri spodnom okraji mince letopočet "2018". Text "NÁRODNÉ MÚZEUM" sa nachádza uprostred mincového poľa medzi budovami. Naľavo od tohto textu je vyobrazený český lev a vpravo od textu sú iniciály autora mince Mgr. Petra Horáka, ktoré sú tvorené kompozíciou písmen "H" a "P".

Ku každej minci sa dodáva katalógová karta smotanovej farby, na ktorej je popis mince a jej plastické vyobrazenie.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade mincí po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj. 

Nominálna hodnota 200 Kč
Materiál Ag 925/1000
Prevedenie Proof
Hmotnosť 13 g
Priemer 31 mm
Hrana Hladká
Náklad 10600 ks
Autor Petr Horák
Emisia september 2018
Emitent Česká národní banka
Razba Česká mincovňa