Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Pamätná zlatá minca, 5000Kč Cyklus "Hrady" Švihov proof

Dňa 1. októbra 2019 vydáva Česká národná banka ôsmu zlatú mincu z cyklu Hrady. Jej témou je hrad Švihov.

Na lícnej strane mince v hornej časti mincového poľa sa nachádza kompozícia heraldických zvierat z veľkého štátneho znaku v štítoch. Pod kompozíciou heraldických zvierat je stvárnený interiér Švihovskej kaplnky Nanebovzatia Panny Márie a v popredí je vyobrazený jej oltár.  Pri ľavom okraji mince sa nachádza text "ČESKÁ" a pri pravom okraji názov cyklu "HRADY". Pod oltárom je označenie nominálnej hodnoty mince so skratkou peňažnej jednotky "5 000 Kč" a text "REPUBLIKA".  Značka Českej mincovne, ktorá je tvorená kompozíciou písmen "Č" a "M", je umiestnená vpravo od oltára.

Na rubovej strane mince je stvárnený priehľad cez neskoro gotický portál na hradné nádvorie.  Pri ľavom okraji mince sa nachádza text "HRAD", pri spodnom okraji text "ŠVIHOV" a pri pravom okraji ročník razby "2019". Iniciály autora mince Luboša Charváta, ktoré sú tvorené prepojenými písmenami "L" a "Ch", sa nachádzajú vľavo od textu "ŠVIHOV".

Ku každej minci sa dodáva katalógová karta červenej farby, na ktorej je popis mince a jej plastické vyobrazenie.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade mincí po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj. 

Nominálna hodnota 5000 Kč
Materiál Au 999,9/1000
Prevedenie Proof
Hmotnosť 15,55 g
Priemer 28 mm
Hrana Hladká
Náklad 7000 ks
Autor Luboš Charvát
Emisia október 2019
Emitent Česká národní banka
Razba Česká mincovňa