Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Pamätná zlatá minca, 5000Kč Cyklus "Hrady" Veveří proof

Dňa 28. mája 2019 vydáva Česká národná banka siedmu zlatú mincu z cyklu Hrady. Jej témou je hrad Veveří.

Na lícnej strane mince je stvárnené hradné nádvorie priehľadom cez dverný portál. V pravej časti portálu sú zakomponované štylizované heraldické zvieratá z veľkého štátneho znaku, a to český lev, moravská orlica a sliezska orlica. Nad portálom je umiestnená kamenná doska v strede s reliéfnym znakom Žigmunda z Tiefenbachu a po stranách s erbmi Bohunky z Žerotína a Kataríny Meziříčskej z Lomnice. V ľavej časti mincového poľa sa nachádza text "ČESKÁ REPUBLIKA", vedľa ktorého je označenie nominálnej hodnoty mince so skratkou peňažnej jednotky "5 000 Kč". Značka Českej mincovne, ktorá je tvorená kompozíciou písmen "Č" a "M", je umiestnená v spodnej časti mincového poľa. Na rubovej strane mince je vyobrazené hradné jadro z podhľadu. Pri hornom okraji mince je text "HRAD VEVEŘÍ". Ročník razby "2019" je umiestnený pod mostným oblúkom. Značka autora mince, Asamata Baltaeva, DiS., sa nachádza za textom "HRAD VEVEŘÍ".

Ku každej minci sa dodáva katalógová karta červenej farby, na ktorej je popis mince a jej plastické vyobrazenie.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade mincí po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj. 

Nominálna hodnota 5000 Kč
Materiál Au 999,9/1000
Prevedenie Proof
Hmotnosť 15.55 g
Priemer 28 mm
Hrana Hladká
Náklad 6900 ks
Autor Asamat Baltaev
Emisia máj 2019
Emitent Česká národní banka
Razba Česká mincovňa