Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Sada zlatých investičných mincí Sovereign 2020 proof

3 000,- € (vrátane DPH)
3 000,- € (bez DPH)

Kúpiť

Limitovaná sada obsahuje 4 zlaté investičné mince - dvojitý Sovereign, Sovereign, pol Sovereign a štvrť Sovereign.

Prvé zlaté Sovereigny sa na území Veľkej Británie razili medzi rokmi 1489 a 1603. Ich rýdzosť bola pôvodne 23 karátov, ale kráľ Henrich VIII. ju nechal znížiť na 22 karátov, a udal tak novú svetovú normu. Znovu sa Sovereigny objavili až v roku 1817 - po tom, čo monarchia uzákonila zlato ako jedinú mieru hodnôt. Do roku 1932 potom boli čoby obeživo súčasťou britského zlatého štandardu a v súčasnosti je ich význam čisto investičný. Za viac ako dve storočia existencie Sovereigny niesli portrét každého britského monarchu a aktuálne vzdávajú hold kráľovnej Alžbete II.

Portrét panovníčky na lícnej strane mince je doplnený opisom "ELIZABETH II DEI GRA REGINA FID DEF" (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná, ochrankyňa viery). Rubová strana Sovereignu potom tradične patrí historickému výjavu z boja svätého Juraja s drakom, ktorého autorom je Benedetto Pistrucci.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade mincí po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj. 

 

Materiál Au 917/1000
Prevedenie Proof
Hmotnosť 29.95 g
Náklad 600 ks
Emisia február 2020
Emitent HM Treasury
Razba The Royal Mint