Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Filtrovať produkty
ks
ks

Strieborná medaila ku Svätorečeniu pápežov Jána XXIII. a Jána Pavla II.

74.07,- € (vrátane DPH)
61.73,- € (bez DPH)

Kúpiť

Svätý rok Milosrdenstva

"Občas sme povolaní vzhliadnuť pozornejšie na milosť, aby sme sa mohli stať skutočným znamením činnosti Otca v našich životoch. Z tohto dôvodu som vyhlásil mimoriadne výročie milosrdenstva ako zvláštneho času pre cirkev, kedy môžu byť veriaci silnejší a platní", Pápež František, Misericordiae Vultus. Dňa 8. decembra 2015, pri slávnosti Nepoškvrneného počatia Panny Márie sa otvorí mimoriadny Svätý rok Milosrdenstva. Jubileum bude ukončené dňa 20. novembra 2016 liturgickou slávnosťou Krista. V ten deň "my musíme byť naplnení pocitom vďačnosti a vďakyvzdania k Najsvätejšej Trojici za to, že nám udelila mimoriadne obdobie milosti". K tejto príležitosti boli vydané dve oficiálne pamätné medaily, bronzová a strieborná. Na lícnej strane medaily je zobrazená Svätá brána na pozadí a portrét Svätého otca; na rubovej strane má zastúpenie podobenstvo o milosrdnom Samaritánovi. Umelecká práca je podľa Patrizia Danieleho.

Vykupujeme produkty, ktorých predaj sprostredkúvame. V prípade medailí po individuálnej dohode zaisťujeme ich spätný predaj.

Materiál Ag 925/1000
Hmotnosť 23 g
Priemer 35 mm
Náklad 7000 ks
Autor Patrizio Daniele
Emisia december 2015
Emitent Philatelic and Numismatic Office of Vatican
Razba Istituto Poligrafico e Zecca dello Stato