Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupní košík je prázdný

Celková cena tovaru: 0,00 €
Pokračovať v objednávke

3 dôvody prečo v roku 2018 investovať do zlata

8. 2. 2018

Podľa výskumného experta Petra Krautha by sa cena zlata mala ku koncu roka 2018 vyšplhať až na 1500 dolárov za uncu, čo predpokladá nárast o 12,62% zo súčasnej ceny 1331,9 dolárov. Rok 2018 bude skvelým rokom pre investovanie.

Tu sú tri hlavné dôvody, prečo sa v tomto roku rozhodnúť pre investíciu do zlata:

1) Zlato pokryje infláciu

Vzhľadom k tomu, že si zlato uchováva hodnotu v čase, zostávajú drahé kovy spoľahlivým krycím prostriedkom proti inflácii. V priebehu histórie chráni zlato úspory a bohatstvo ľudí pred rozpadom papierových mien a infláciou. Spoločnosť Ibbotson Associates vo svojom prieskume ukázala, že s nárastom inflácie narastá aj cena drahých kovov. Ich štúdia naznačuje, že investori môžu strategicky redukovať riziko pre svoje portfólio a zlepšiť výnosy tým, že 7% - 15% svojho portfólia pridelia drahým kovom. Spolu s pokrytím inflácie slúži zlato aj ako bezpečná investícia.

2) Zlato ako bezpečná investícia

Nikto nie je schopný predpovedať, či nedôjde k pádu akciového trhu alebo k poklesu akcií. Vlastníctvo zlata ale pomáha chrániť finančné portfólio v časoch ekonomickej neistoty. Zlato má vždy svoju hodnotu, na rozdiel od bánk, korporácií či dokonca mien. Kým tieto spomínané subjekty môžu zlyhať a stratiť hodnotu, história zlata, ako najstaršej formy platidla dokazuje, že jeho hodnota v blízkej budúcnosti nezmizne. Dokonca aj americká vláda stále drží zásobu investičného zlata v hodnote 10 miliárd dolárov, hoci zlatý štandard bol v roku 1971 zrušený prezidentom Richardom Nixonom. Zlato je totiž známou univerzálnou menou už od roku 700 pred naším letopočtom.

S tým, ako budeme čeliť globálnej neistote na finančných trhoch i mimo nich, bude cena zlata v tomto roku stúpať.

3) Pripravené na rally

Krauth nielenže predpokladá, že cena zlata dosiahne do konca roka 2018 hodnotu 1500 dolárov za uncu, ale je tu aj oveľa väčší obchodný profit pre investorov do tohto vzácneho kovu. Podľa Krautha má cena zlata potenciál vzrásť do roku 2020 až o 300%, čo je len za dva roky pre investorov obrovský nárast.

Zo všetkého vyššie zmieneného teda jasne vyplýva, že investícia do zlata je v tomto roku tou najlepšou voľbou.

Autor: Iveta Špeciánová, Produkt manager TrustWorthy Investment Holding SE

TOP 10 - poradie najväčších producentov zlata za rok 2017

18. 5. 2018

V roku 2017 vzrástla svetová produkcia zlata oproti roku 2016 o cca 5,7 ton.

Sada obehových mincí, San Maríno 2018

17. 5. 2018

Sada obežných mincí San Marína obsahuje jednotlivé mince v obehu Európskej únie, pričom na minciach nájdete portrét Svätého Marína, ktorý údajne túto krajinu založil

Pamätná strieborná minca, 5EUR "Svetový deň voľne rastúcich rastlín a voľne žijúcich živočíchov" v sade obežných mincí 2018

17. 5. 2018

San Maríno v týchto dňoch vydáva aj striebornú pamätnú mincu, ktorá je pripomienkou Svetového dňa divokej prírody, ktorý je v tomto roku oslavovaný.