Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Aj v čase krízy je dôležité myslieť na svoju budúcnosť

24. 3. 2020

Pandémia koronavírusu je u nás stále na vzostupe a začína sa čoraz viac podpisovať na ekonomických a hospodárskych zmenách krajiny, ale aj bežných domácností. Hospodárstvo samotné práve zažíva jeden z najväčších útlmov a počas nasledujúcich týždňov až mesiacov môže prerásť do obrovského prepadu. Na Slovensku sa postupne zatvárajú všetky štyri automobilky – prvá zastavenie výrobných liniek oznámila automobilka Volkswagen v Bratislave nasledovaná trnavskou Peugeot Citroën, nitrianskou automobilkou Jaguar Land Rover a budúci týždeň by tak mala urobiť aj žilinská Kia. Napriek tomu, že bežní obyvatelia majú zo zastavenia liniek radosť, ekonomika Slovenska začína postupne krvácať a najbližšie mesiace ukážu hĺbku hospodárskej recesie.

Veľkou stratou pre domácnosti je fakt, že sú na niekoľko týždňov vydané zákazy prevádzkovania maloobchodov ako aj rôznych druhov služieb. Obrovské množstvo obyvateľstva je teda doma so svojimi rodinami, pričom ich zamestnávatelia stále musia za nich platiť odvody a posielať im mzdy. Pre malé a stredné podniky v najbližších dňoch svitá nádej v podobe pôžičiek, ktoré Európska centrálna banka povolila bankám uvoľňovať za lepších a výhodnejších podmienok.

Hypotéky a oddialenie splátok

Pre bežné domácnosti v takto neľahkej situácii svitla nádej v podobe možnosti oddialiť si splátky úverov a hypoték vo viacerých bankách. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie v najbližších dňoch, no už dnes vieme o niekoľkých bankách, v ktorých si klienti môžu požiadať o odklad, dokonca až na pol roka. Všetko pre má však svoje proti a takýto odklad splátok sa môže veľmi nepekne odzrkadliť v úverovom registri klienta a takisto na zdražení celého úveru – je možné, že mu banka navýši úroky, alebo sa mu predĺži splácanie celého úveru. Ak je však odklad skutočne nutný z dôvodu platobnej neschopnosti, určite po ňom siahne veľké množstvo ľudí. A takisto veríme, že banky dokážu s úverovými registrami niečo urobiť.

Čo sa týka množstva hypoték, banky na začiatku roka sprísnili podmienky na ich získanie pre obyčajných ľudí. V dôsledku týchto zmien a takisto pandémie koronavírusu sa žiadosti o hypotéky rapídne znížili. Jednak za to môže finančná neistota obyvateľstva, ako aj nechuť osobnej návštevy pobočiek bánk.

Ušetrené peniaze možno využiť aj inak

Ľudia majú v tejto neľahkej situácii na jazyku otázku, ako hospodáriť s peniazmi tak, aby vyžili a prečkali pandémiu. Je tu však aj druhá skupina ľudí, ktorá si chce svoje ťažko zarobené peniaze uchrániť a umiestniť ich do bezpečného prístavu. Každý menší aj veľký investor bude súhlasiť ak povieme, že dôležitá je diverzifikácia portfólia. Aby človek mohol normálne žiť, potrebuje mať isté množstvo hotovosti – či už na účte, alebo doma pod vankúšom. Aby mohol žiť dôstojne, určite vlastní nehnuteľnosť, ktorá mu tvorí druhú nohu imania a tretím pilierom by mali byť alternatívne investície.

My našim klientom ponúkame možnosť diverzifikácie v podobe drahých kovov. V našom portfóliu sa nachádzajú len fyzické drahé kovyinvestičné zlato, investičné striebro a investičná platina. Práve v súčasnej dobe, kedy sa ľudia obzerajú po papierových peniazoch je vhodná doba na nákup drahých kovov. Hodnota drahých kovov v súčasnosti klesá, čo však neznamená, že strácajú na hodnote. Práve naopak. Čím viac po nich v nasledujúcich týždňoch či mesiacoch stúpne dopyt, tým viac stúpne aj ich hodnota. Preto je dôležité rozhodnúť sa čo možno najrýchlejšie a investovať do svojej budúcnosti, kým je ich cena natoľko výhodná.

Chceli by ste sa zabezpečiť no nemáte dostatok financií?

Máme pre Vás riešenie. Tým je sporenie do drahých kovov, ktoré Vám vieme uzatvoriť z pohodlia domova za pár minút. Cieľová čiastka začína už na sume 4000 eur a šetriť si môžete od 25 eur mesačne. Sporiť si viete do investičného zlata, striebra alebo platiny v rôznych gramážach. Sporenie do drahých kovov je alternatíva pre všetkých, ktorí si aj v ťažkých časoch chcú vytvárať vlastnú rezervu do budúcnosti.

Máte záujem dozvedieť sa viac? Neváhajte nás kontaktovať.

Autor: Mgr. Katarína Trteková, marketing manager TrustWorthy Investment SK a.s.

Pamätná strieborná minca, 10EUR Andrej Sládkovič – 200. výročie narodenia proof a stand

21. 5. 2020

Andrej Sládkovič bol významný predstaviteľ štúrovskej generácie. Jedným z vrcholov jeho tvorby je Marína, ktorej text predstavuje jedno z najpôsobivejších diel slovenskej poézie. Minca vychádza v náklade 6350 ks proof a 2800 ks stand.

Pamätná strieborná minca, 20EUR "Dosiahnuť oblohu - Nad mraky" proof

18. 5. 2020

Tretia minca série oslavuje ako sa sen o lete stal skutočnosťou pre väčšinu ľudí vďaka rozvoju komerčnej leteckej dopravy. Airbus A380 je symbolom tohto javu. Minca vychádza v náklade 30000 kusov.

Pamätná minca, 5EUR "Séria Veľkí talianski umelci - Eduardo De Filippo" proof

11. 5. 2020

Taliansky dramatik, herec, scenárista a básnik niektoré práce písal v neapolskom dialekte, preložil do tohto jazyka aj niektoré Shakespearove diela, čím významne prispel k jeho záchrane a rozvoju. Minca vychádza v náklade 7000 kusov.