Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Aktuálne: Vývoj ceny zlata a vyhliadka do budúceho roka

10. 12. 2021

Trh so zlatom sa v uplynulých týždňoch spamätával z výkyvov, nakoľko cena tohto drahého kovu dosahovala veľmi nízke hodnoty. Napriek tomu, že pre budúcich investorov bol tento zásadný výkyv dobrým znamením, samotný trh so zlatom je stále v relatívnych problémoch. Investori totiž reagujú na rétoriku predsedu amerického FEDu, Jeroma Powella.

V decembri sa očakáva sprísnenie menovej politiky zo strany FEDu, konkrétne rýchlejšie obmedzenie nákupu dlhopisov. Agresívne pohnútky Jeroma Powella by však stále podľa ekonómov nemali znamenať prekročenie inflačnej krivky. To by znamenalo, že reálne úrokové sadzby zostanú záporné a cenu zlata to ovplyvní veľmi pozitívne.

Zdroj: kurzy.cz

Predpovede sú pre investorov ideálne

  • Leigh Goehring, riadiaci partner spoločnosti Goehring & Rozencwajg Associates uviedol dlhodobý cieľ ceny zlata, ktorým je 20 000 amerických dolárov za jednu uncu.
  • Gerald Moser, hlavný trhový stratég pre Barclays Bank povedal, že cena zlata by mala počas nasledujúcich 12 mesiacov stúpnuť o 20 percent.
  • Predpoveď kanadskej investičnej banky očakáva nárast ceny zlata za prvý polrok 2022 na 1900 dolárov za uncu.
  • Bart Melek, bankový analytik vo svojom vyjadrení k zlatu spomenul, že jeho cene do budúcnosti jednoznačne nahráva daňové zaťaženie USA, budúce priebežné americké voľby, nákupy drahých kovov jednotlivými centrálnymi bankami a spomalenie hospodárskeho rastu.

Zlato a zahraničné trhy

Investičné zlato kopíruje inflačnú krivku, čo však pre bežných investorov nemusí byť z hľadiska výnosov zaujímavé. Na druhej strane najväčšími investormi sú samotné štáty, ktoré do svojich hmotných rezerv v aktuálnej dobe nakupujú čoraz viac investičného zlata.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sú to práve jednotlivé štáty, ktoré začali zlato skupovať vo väčšom množstve. Príkladom je Singapur alebo Írsko, ktoré nakúpili zlato prvýkrát za niekoľko desaťročí – Singapur 26,35 metrických ton, Írsko 2 metrické tony.

V rámci ostatných krajín sú na tom veľmi zaujímavo trhy v Indii a Číne. Tu bol nárast dopytu po zlate najvyšší v októbri a novembri, no ku koncu tohto a začiatku budúceho roka by sa mal rozdeliť – India by mala pocítiť mierny pokles, oproti tomu čínsky trh nárast vďaka čínskemu novému roku oslavovanému 1. februára. Standard Chartered aj vďaka čínskemu dopytu očakáva, že zlato tento rok uzatvorí na úrovni 1825 amerických dolárov za uncu.

Autor: Mgr. Katarína Trteková, marketing manager TrustWorthy Investment Holding SE

Zdroje:
https://zlato.kurzy.cz/zpravy/622899-barclays-bank-ocekava-ze-zlato-v-pristich-12-mesicich-poroste-o-20-/
https://zlato.kurzy.cz/zpravy/622989-trh-ocekava-rust-poptavky-po-zlate/
https://zlato.kurzy.cz/zpravy/622594-zlato-konecne-zacalo-stoupat/

Investujte do zlata a striebra s garantovaným výnosom 6% ročne!

14. 6. 2022

Vďaka vlastnej rafinácii a priamemu napojeniu na zlievárne Vám prostredníctvom programu ZÁPOŽIČKA garantujeme 6% ročný výnos.

Krst dukátov Bambitka: akcia plná hviezd naštartovala zdarnú spoluprácu

3. 6. 2022

Deň detí patril tento rok okrem iného aj krstu dukátov Bambitka, ktoré vznikli spoluprácou s rozprávkou Tajemství staré Bambitky 2. V hoteli Alchymist bolo postarané o dobrú zábavu aj množstvo známych osobností.

Predstavujeme vám dukáty a sady dukátov s postavami z rozprávky Tajemství staré bambitky 2

1. 6. 2022

Exkluzívna spolupráca s rozprávkou Tajemství staré bambitky priniesla ďalšie ovocie - dukáty a sady dukátov v zlatom a striebornom prevedení.