Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Analytici sa zhodujú: zlato bude naďalej stúpať, niektoré predpovede sú dokonca viac ako optimistické

4. 8. 2020

V čase koronakrízy začalo mnoho investorov orientovať svoje investície na miesta, ktoré sú dlhodobými finančnými prístavmi. Jedným z takých prístavov je aj zlato, ktoré sa za posledného pol roka vyšplhalo na cenu o tretinu vyššiu. To však nie je koniec, prognózy hovoria o stále vyššom náraste ceny, ktorá nemá byť ničím limitovaná.

Minulý týždeň vyšla v médiách správa, že analytici Citibank predpovedá zlatu nárast na 2300 dolárov za uncu v nasledujúcich 12 mesiacoch. Treba dodať, že Citibank je veľký pojem v oblasti bankovníctva, pričom pôsobí vo viac ako 150 krajinách po celom svete.


Zdroj: kurzy.cz

Analýzy sa počas posledných dní posunuli ešte ďalej a na ešte dlhšie časové obdobie. Tentokrát sú predpovede až na 3500 dolároch za uncu do dvoch rokov, čo predstavuje trojnásobný nárast oproti hodnotám na začiatku tohto roku. Podľa Barryho Dawesa, výkonného predsedu spoločnosti Martin Place Securities „je skutočne dôležité, ako rýchlo zlato prekonalo tých 1923 dolárov, čo bolo predchádzajúce maximum. Ďalšou vecou, ​​je veľmi, veľmi dôležitá skutočnosť, že prekonalo 1800 dolárov s podobnou ľahkosťou“. Tento fakt nahráva zlatu na smeč a robí z neho skutočne silnú a neohroziteľnú komoditu, o čom svedčí aj vyjadrenie Gartha Bregmana z BNP Paribas Wealth Management: „v krátkodobom horizonte nevidíme žiadny katalyzátor pre zastavenie rastu zlata. Faktory, ktoré tlačia zlato na tieto nové maximá, tu majú stále svoje miesto“.

Viacerí odborníci sa zhodujú, že zlato bude pre svetových investorov čoraz atraktívnejšie najmä z dôvodu poklesu cien (nie len amerických) akcií. Pre tých, ktorí už zlato vo svojom portfóliu vlastnia je v súčasnosti ideálna situácia si ho „podržať“. Pre tých, ktorí ho ešte nevlastnia zasa nakupovať – aj keď sa tvrdí, že na zlate sa zarobiť z krátkodobého časového horizontu nedá a jedná sa najmä o uchovávateľ hodnoty, v súčasnosti by sa aj krátkodobejšia držba mohla investorom oplatiť.

Treba dodať, že aj keď je v súčasnosti mimoriadne priaznivá situácia na nákup zlata, jeho množstvo môže byť veľmi obmedzené z dôvodu zvýšeného dopytu zo strany štátov v minulosti.
Naša spoločnosť TrustWorthy Investment má priame napojenie na švajčiarsku rafinériu Argor Heraeus, takže dodávky zlata, ale aj ostatných fyzických drahých kovov máme z prvej ruky. Klientov dokážeme uspokojiť v menších, ale aj vyšších gramážach, od 1 gramu po kilogramové tehly. Je dôležité doplniť, že obchodujeme iba s fyzickým zlatom, čo znamená, že svoj majetok dostanete vždy do rúk a je len na Vás, ako s ním naložíte.
Okrem toho garantujeme spätný výkup (nie len) u nás zakúpených zliatkov a tehličiek, takže sa nemusíte báť, že by ste svoj majetok nedokázali v budúcnosti zlikvidniť.

Zdroj: openiazoch.sk, fxstreet.com, kurzy.cz
Autor: Mgr. Katarína Trteková, marketing manager TrustWorthy Investment SK a.s.

Zúčastnili sme sa Tematického večera venovaného Veľkej Británii

25. 9. 2020

Tematický večer venovaný Veľkej Británii sa napriek striktným hygienickým opatreniam opäť vydaril. Pozrite sa spolu s nami, ako to na ňom vyzeralo.

Pamätná strieborná minca, 10000HUF 150. výročie Maďarskej meteorologickej služby proof

25. 9. 2020

Maďarská meteorologická služba oslavuje 150. výročie svojej existencie. Pri tejto príležitosti vydáva Maďarská mincovňa striebornú mincu v prevedení proof v náklade 5000 kusov.

Tematické večery v Bratislave - Diamanty, šperky

24. 9. 2020

Pozývame Vás na Tematický večer TrustWorthy Investment venovaný luxusu a lesku krásnych diamantov a diamantových šperkov.