Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Cena zlata v piatok na šesťročnom maxime

29. 7. 2019

Napätie na Blízkom východe a možnosť znižovania úrokových sadzieb v USA dlhodobo spôsobujú, že sa cena zlata tlačí historicky nahor. Inak tomu nebolo ani minulý piatok, kedy cena žltého kovu vystúpila na šesťročné maximum a prekonala 1450 dolárov za uncu. Od augusta minulého roka cena zlata stúpla o jednu štvrtinu.

Okrem napätia na Blízkom východe a plánovaného znižovania úrokových sadzieb v USA má obrovský vplyv na cenu zlata aj nárast cien vládnych dlhopisov.

Zdroj: ČTK

Pamätná strieborná minca, 5GBP 2 oz 2019 "Una a lev" proof

26. 11. 2019

Royal Mint Veľkej Británie vydáva exkluzívnu striebornú mincu. Táto minca je úplne prvou striebornou mincou o váhe 2 oz, ktorú Royal Mint kedy vyrazila! Emisia je iba 3000 kusov.

Pamätná zlatá minca, 100EUR Veľkomoravské knieža Mojmír I. proof

18. 11. 2019

Mojmír I. je prvým známym kniežaťom z rodu Mojmírovcov, ktorý vládol na Morave. Jeho kniežatstvo susedilo na východe s Nitrianskym, ktorému vládol knieža Pribina. Minca vychádza v náklade 4100 kusov.

Vzácny "Kennedyho pol dolár" z roku 1977 - stojí za veľké peniaze

14. 11. 2019

Medzi množstvom vzácnych a cenných Kennedyho pol dolárov je aj ten, ktorý by podľa všetkých správ nemal technicky ani existovať...