Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Christie's - rekordná aukcia za 109 miliónov USD

11. 7. 2019

Maharajas & Mughal Magnificence zlomila predajné rekordy. Suma 109 miliónov dolárov je najvyššia v histórii aukcií a zapisuje sa tak do newyorských dejín.

Aukčný dom Christie's vydražil počas aukcie kolekcie Maharajas & Mughal Magnificence sumu presahujúcu 109 miliónov USD, čím sa aukcia zaradila medzi najvyššie v histórii aukcií ponúkajúcich indické umenie. Kolekcia Maharajas & Mughal Magnificence zahŕňa viac ako 500 rokov histórie indických šperkov a spracovania drahých kovov.

Najzaujímavejšou položkou newyorskej aukcie bola brošňa Belle Époque vyrobená spoločnosťou Cartier v roku 1912, ktorej predajná cena vystúpila na 10,6 milióna USD.

 

Brošňa je zdobená mnohými diamantmi, zahŕňajúc diamant brúsu pear, s váhou 34.08 karátov, farby E, čistoty VS1 a diamant v brúse oval, s váhou 23.55 karátov, vo farbe D a čistote VVS2. Odhadovaná predajná cena bola od 10 do 15 miliónov USD.

 

Medzi ďalšie významné položky možno zahrnúť diamantový prsteň The Mirror of Paradise brúsu rectangular s váhou 52.58 karátov, vo farbe D, typu Ila, čistoty IF, ktorý bol predaný za 6,5 ​​milióna USD, čím neprekonal svoj najnižšípredajnýodhad, ktorýbol stanovenýna 7 miliónov USD. Dýka The Shah Jahan, pomenovaná po piatom indickom mughalskom cisárovi, bola predaná za 3,4 milióna dolárov a vytvorila tak nový rekord v predajoch indických jadeitových predmetov a zároveň novú rekordnú cenu pre predmety pochádzajúce z provincie Shah Jahan.

Christie´s takisto predali diamant The Arcot II v brúse pear, s váhou 17,21 karátov, objavený v indickej Golconde koncom 18. storočia. Kameň daroval kráľovnej Charlotte z Veľkej Británie regionálny vládca Indie Nawab of Arcot. Výťažok z predaja predstavoval 3,4 milióna USD, pričom predchádzajúca predajná cena bola odhadovaná od 2 do 4 miliónov USD.

Výrobky Cartier a moderné šperky šperkárov JAR a šperkára Bhagata si v aukcii tiež viedli veľmi dobre a prekonali svoje pôvodné odhadované predajné ceny, uviedol aukčný dom Christie's.

 

THE TAJ MAHAL EMERALD' CARVED EMERALD AND DIAMOND BROOCH, CARTIER

„Dnešné pozoruhodné výsledky, ktoré prišli po 12 hodinovom neprestávajúcom prihadzovaní a preplnenej miestnosti s mobilmi a online záujemcami z celého sveta reflektujú výnimočnú kvalitu tejto špeciálnej kolekcie a stavajú ju medzi najdiskutovanejšiu súkromnú kolekciu, ktorá kedy bola v aukcii ponúkaná.“ Hovorí Guillaume Cerutti, CEO Christie’s.

Predaj kolekcie pochádzajúcej z katarskej dynastie Al-Thani, sa zaradil ako druhý najvyšší aukčný predaj privátnej šperkárskej kolekcie. Najvyššia celková aukčná hodnota privátnej kolekcie je držaná kolekciou The Legendary Jewels od Elizabeth Taylor, ktorá zarobila 115,9 milióna USD.

Zhrnuté a podčiarknuté Christie's predali 93% ponúkaných položiek tohtotýždňového predaja.

Zdroj: www.diamonds.net  www.christies.com

Pamätná zlatá minca, 100EUR Veľkomoravské knieža Mojmír I. proof

18. 11. 2019

Mojmír I. je prvým známym kniežaťom z rodu Mojmírovcov, ktorý vládol na Morave. Jeho kniežatstvo susedilo na východe s Nitrianskom, ktorému vládol knieža Pribina. Minca vychádza v náklade 4100 kusov.

Vzácny "Kennedyho pol dolár" z roku 1977 - stojí za veľké peniaze

14. 11. 2019

Medzi množstvom vzácnych a cenných Kennedyho pol dolárov je aj ten, ktorý by podľa všetkých správ nemal technicky ani existovať...

Pamätná strieborná minca, 20EUR "Dosiahnuť oblohu - Príchod motorových letov" proof

7. 11. 2019

Druhá minca série sa zameriava na Iga Etricha, ktorý v roku 1910 dosiahol rekord v dĺžke letu 140 km a Charlesa Lindbergha, ktorý ako prvý v roku 1927 preletel Atlantik. Minca vychádza v náklade 30000 kusov.