Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

De Beers stavia novú loď za 468 miliónov USD

7. 6. 2019

De Beers navýši produkciu v Debmarine, v Namíbii o 500 000 karátov ročne a to vďaka výstavbe novej lode schopnej ťažiť diamanty z dna oceánu, oznámila spoločnosť.


Loď, ktorá je už siedmou vo flotile De Beers, navýši ročnú produkciu ťažby v krajine o 35%. Náklady na jej výstavbu budú 468 miliónov USD a budú hradené z polovice materskou anglo-americkou spoločnosťou De Beers a z polovice Namíbijskou vládou.

"Niektoré z najkvalitnejších svetových diamantov boli objavené na dne mora neďaleko namíbijského pobrežia" hovorí CEO spoločnosti De Beers Bruce Cleaver. "Vďaka tejto investícii budeme schopní optimalizovať využitie súčasných technológií určených na získavanie diamantov, čím prispejeme k naplneniu cieľa uspokojiť celosvetový dopyt."


Namíbijské lode sú schopné fungovať v hĺbke 120 - 140 metrov pod morským dnom Atlantického oceánu v blízkosti pobrežia Namíbie. De Beers zaplatili 157 miliónov dolárov za svoju poslednú loď, ktorej prevádzka bola spustená v júni 2017.


Náklady na novú loď sa vrátia v nasledujúcich troch rokoch, dodal Mark Cutifani, CEO Anglo-Americkej časti spoločnosti. De Beers očakáva spustenie produkcie v roku 2022.

Zdroj: diamonds.net

Morganov dolár z kľúčového roku 1893 - S bol ponúknutý na aukcii GreatCollections

18. 6. 2019

V nedeľu 2. júna bolo ukončené prihadzovanie v aukcii o Morganov dolár z roku 1893, ktorý bol spoločnosťou PCGS (Professional Coin Grading Service) klasifikovaný XF-40 (extra fine).

Bonhams: Ružový diamant nenašiel svojho kupca

14. 6. 2019

Dve hlavné položky, z ktorých jednou z nich bol vzácny fancy orange-pink diamant, neboli predané počas New Yorskej aukcie Bonhams, ktorá prebehla minulý víkend.

Prsteň Bubble gum (6 miliónov USD) povedie jarnú aukciu Christie´s v Hongkongu

14. 6. 2019

Diamant pomenovaný na základe svojej podobnosti bubline bude vedúcou položkou jarnej aukcie organizovanej Christie's v Hong Kongu koncom tohto mesiaca.