Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

De Beers stavia novú loď za 468 miliónov USD

7. 6. 2019

De Beers navýši produkciu v Debmarine, v Namíbii o 500 000 karátov ročne a to vďaka výstavbe novej lode schopnej ťažiť diamanty z dna oceánu, oznámila spoločnosť.


Loď, ktorá je už siedmou vo flotile De Beers, navýši ročnú produkciu ťažby v krajine o 35%. Náklady na jej výstavbu budú 468 miliónov USD a budú hradené z polovice materskou anglo-americkou spoločnosťou De Beers a z polovice Namíbijskou vládou.

"Niektoré z najkvalitnejších svetových diamantov boli objavené na dne mora neďaleko namíbijského pobrežia" hovorí CEO spoločnosti De Beers Bruce Cleaver. "Vďaka tejto investícii budeme schopní optimalizovať využitie súčasných technológií určených na získavanie diamantov, čím prispejeme k naplneniu cieľa uspokojiť celosvetový dopyt."


Namíbijské lode sú schopné fungovať v hĺbke 120 - 140 metrov pod morským dnom Atlantického oceánu v blízkosti pobrežia Namíbie. De Beers zaplatili 157 miliónov dolárov za svoju poslednú loď, ktorej prevádzka bola spustená v júni 2017.


Náklady na novú loď sa vrátia v nasledujúcich troch rokoch, dodal Mark Cutifani, CEO Anglo-Americkej časti spoločnosti. De Beers očakáva spustenie produkcie v roku 2022.

Zdroj: diamonds.net

Pamätná strieborná minca, 10EUR "Rytierske príbehy - Dobrodružstvo" stand a proof

19. 9. 2019

Godefroy z Bouillonu bol jedným z vodcov prvej križiackej výpravy. Pripomíname si ho mincou zo série Rytierske príbehy, ktorá vychádza v prevedení stand v náklade 130000 kusov a proof v náklade 30000 kusov.

Pamätná strieborná minca, 10EUR "Séria objavitelia - Krištof Kolumbus" proof

19. 9. 2019

Krištof Kolumbus bol janovský moreplavec v španielskych službách, ktorý objavil Ameriku pre Európu dneška v roku 1492. Minca vychádza v náklade 5000 kusov v prevedení proof.

Manipulácia ceny zlata a iných drahých kovov

18. 9. 2019

Už dlhú dobu sa pravidelne objavujú informácie o manipulovaní ceny zlata a ostatných drahých kovov. Neboli na to dôkazy a takéto informácie sa považovali skôr za konšpirácie. Až doteraz.