Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Myslíte na svoj dôchodok?

20. 8. 2019

Väčšina ľudí rieši mnoho otázok okolo penzie, vyššieho veku, výšky dôchodku a či sa vôbec dôchodku dočkajú. Dobrou správou by mala byť informácia, že dôchodkový vek by sa zvyšovať nemal, parlament v marci tohto roka schválil zastropovanie dôchodkov na úrovni 64 rokov. Dôvod je úplne jednoduchý. Ľudia sa dožívajú nižšieho veku života. Celá situácia ohľadom penzií a hlavne jej výška sa rieši neustále. Dôvodom sú práve financie a neudržateľný dôchodkový systém.

Príde Vám to nespravodlivé, neudržateľné a stále rovnaké?

Zastropovanie dôchodkov nie len že hraničí na úrovni 64 rokov, odchod žien do dôchodku sa dokonca bude odvíjať od počtu vychovaných detí. Ak žena počas svojho života vychovala 1 dieťa, na odchod do dôchodku bude mať nárok o 6 mesiacov skôr, ak 2 deti, tak o celý rok. Pri troch a viac deťoch bude môcť ísť do dôchodku o rok a pol skôr. Ústavný zákon, ktorý sa dotkne všetkých obyvateľov Slovenskej republiky platí od 1. júla 2019, prvý ročník, ktorého sa nový zákon dotkne je 1965.

Zaistite seba a svoj život na dôchodok sami.

Čo z toho vyplýva? Spoliehať sa len na štát? Za mňa rozhodne "NIE". Zastropovanie dôchodkov ide ruka v ruke s väčším množstvom finančných nárokov obyvateľstva, ktoré napríklad v dnešnej dobe ešte v 64 rokoch pracuje. Znamená to teda, že pracujúce obyvateľstvo bude skrz Sociálnu poisťovňu musieť dotovať omnoho viac ľudí v dôchodkovom veku, ako je to v súčasnosti.

Pripravujte sa, myslite na svoju budúcnosť. Spôsobov, ako si zabezpečiť svoju budúcnosť je viac. Pátrajte po informáciách. Každopádne jednou z možností, kedy ideálnym uchovávateľom hodnoty peňazí a celkovo veľmi zaujímavou investíciou sú drahé kovy.

Je viac možností ako nakladať so svojimi financiami v tejto oblasti. Môže to byť numizmatika, či už investičná alebo pamätná, alebo kovy ako je zlato, striebro, platina ...

Tieto možnosti si môžete kúpiť buď priamym jednorazovým nákupom alebo napríklad možnosťou sporiť si do týchto komodít. Sporiaci program sa dá nastaviť na mieru, čiže sa dá nastaviť podľa požiadaviek každého z vás.

Viac informácií nájdete na našich stránkach tu.

Autor: Marketing TrustWorthy Investment CZ a.s. a TrustWorthy Investment SK a.s.

Pamätná zlatá minca, 50EUR "Poklady Álp - Alpské vrcholy" proof

18. 2. 2020

Prvá minca novej rakúskej série "Poklady Álp" vyzdvihuje alpské vrcholy a pohľad na národný park Hohe Tauern, vrátane najvyššej hory Rakúska Grossglockner. Minca vychádza v náklade 20000 kusov.

Sada zlatých investičných mincí Sovereign 2020 proof

6. 2. 2020

Royal Mint vydáva limitovanú sadu 4 investičných mincí Sovereign 2020 v emisii iba 600 kusov! Rok 2020 je významný kvôli odchodu z EÚ. Tohtoročné razby preto môžu dosiahnuť vyššie zhodnotenie.

Pamätná strieborná minca, 200Kč Božena Němcová stand a proof

30. 1. 2020

Božena Němcová bola česká spisovateľka, ktorá sa preslávila najmä prózou Babička. Pripomeňme si jej 200. výročie narodenia mincou, ktorá vychádza v prevedení proof v náklade 11100 kusov a stand v náklade 5600 kusov.