Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

NASA plánuje navštíviť asteroid 16 Psyche plný drahých kovov

29. 7. 2019

Spoločnosť NASA plánuje v najbližších rokoch navštíviť asteroid, ktorý vznikol zmesou zlata a iných drahých kovov, ktorých celková hodnota sa odhaduje na viac ako 700 quintiliónov dolárov. Ak by sme túto závratnú sumu rozdelili medzi obyvateľstvo Zeme, na každého človeka by pripadlo viac, ako 93 miliárd dolárov.

Vedci túto sumu vypočítali za predpokladu, že by po „pritiahnutí“ a vyťažení asteroidu na Zemi prišlo k enormnému vzostupu dopytu po zlate vďaka samotnému faktu, že sa jedná o kov z vesmíru. Ekonómovia však varujú, že či sa jedná a pozemské alebo vesmírne zlato, je to ten istý kov a zvýšenie ponuky by malo za následok znižovanie ceny podľa klasického ekonomického modelu ponuky a dopytu. Ostáva teda otázkou, či si to NASA predsa len nerozmyslí.

Zdroj: bloomberg.com

Pamätná strieborná minca, 10EUR "Europa Star 2020 - Gotika" proof

14. 7. 2020

Gotická éra v západnej Európe sa časovo zhodovala s koncom byzantskej éry, obdobím postupného úpadku, ktorý zakončil pád Konštantínopolu. Pripomeňme si túto éru krásnou mincou v náklade 5000 kusov.

Tematické večery v Bratislave - Vatikánsky a Taliansky večer

8. 7. 2020

Pozývame Vás na prvý bratislavský tematický večer v znamení vôní, chutí, módy a numizmatiky Talianska a Vatikánu.

Online webináre TrustWorthy Investment SK a.s.

7. 7. 2020

Z pohodlia domova môžete byť s nami pravidelne v kontakte. Online webináre, kde sa dozviete viac informácií k drahým kovom, možnostiam spolupráce alebo zodpovieme Vaše otázky.