Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

NASA plánuje navštíviť asteroid 16 Psyche plný drahých kovov

29. 7. 2019

Spoločnosť NASA plánuje v najbližších rokoch navštíviť asteroid, ktorý vznikol zmesou zlata a iných drahých kovov, ktorých celková hodnota sa odhaduje na viac ako 700 quintiliónov dolárov. Ak by sme túto závratnú sumu rozdelili medzi obyvateľstvo Zeme, na každého človeka by pripadlo viac, ako 93 miliárd dolárov.

Vedci túto sumu vypočítali za predpokladu, že by po „pritiahnutí“ a vyťažení asteroidu na Zemi prišlo k enormnému vzostupu dopytu po zlate vďaka samotnému faktu, že sa jedná o kov z vesmíru. Ekonómovia však varujú, že či sa jedná a pozemské alebo vesmírne zlato, je to ten istý kov a zvýšenie ponuky by malo za následok znižovanie ceny podľa klasického ekonomického modelu ponuky a dopytu. Ostáva teda otázkou, či si to NASA predsa len nerozmyslí.

Zdroj: bloomberg.com

Rarita vo svete diamantov: Alrosa objavila diamant v diamante

15. 10. 2019

Takzvane dva v jednom by sa dal nazvať úplný unikát svojho druhu. Ruská ťažobná spoločnosť Alrosa našla v Jakutsku...

Príbeh dukátov Karla IV.

11. 10. 2019

Keď sa začal písať príbeh dukátov Karla IV., ktoré mali byť vyrazené pri výročí 600 rokov od jeho úmrtia, nikto nemohol ani len tušiť aký osud..

Záporné úrokové sadzby verzus cena zlata

11. 10. 2019

Médiami sa šíri informácia o záporných úrokových sadzbách bánk, ktoré majú byť realitou. To môže nahrať investorom, ktorí vlastnia vo svojom portfóliu zlato.