Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Celková cena tovaru: 0,00 €
Pokračovať v objednávke

Počet vážne ohrozených európskych bánk rastie, varuje štúdia

11. 9. 2017

Spoločnosť Bain varovala, že v tejto kategórii sa pred svojim pádom nachádzali všetky banky, ktoré v posledných desiatich rokoch skrachovali. Celkovo štúdia skúma približne 110 bánk. Hodnotí ich z hľadiska finančnej rovnováhy a ziskov a považuje sa za najslabších tých, ktorí čelia vážnym problémom v oboch týchto aspektoch.

Viac ako polovica bánk, ktoré boli v najslabšej kategórii v minulom roku, tvorili talianske a španielske finančné inštitúcie. Medzi nimi bola napríklad Banco Popular, španielska banka, ktorú musel v tomto roku zachrániť domáci konkurent Santander, upozorňuje Financial Times.

 

Zdroj: novinky.cz

Investičná zlatá minca, 20NIS Cardo 2018

19. 6. 2018

Cardo bola hlavná ulica, srdce mesta a obchodné centrum, ktoré sa rozprestieralo zo severu na juh rímskych miest. Keďže sa nachádzala aj v Jeruzaleme, Izrael si ju pripomína krásnou investičnou zlatou mincou.

Hrad Zvíkov - významná súčasť histórie sa stala predlohou pre zlatú pamätnú mincu ČNB

13. 6. 2018

V máji vydala ČNB ďalšiu zlatú pamätnú mincu z edície Hrady v nominálnej hodnote 5 000 Kč. Predlohou pre mincu sa stal hrad Zvíkov, ktorého história sa spája s najstaršou českou kráľovskou dynastiou, s Přemyslovcami.

Slovensko vydalo od začiatku roka už dve žiadané strieborné mince

8. 6. 2018

Slovensko si od začiatku roka 2018 pripomenulo niekoľko významných udalostí. A ako sa patrí, tak Národná banka Slovenska pri ich príležitosti vydala pamätné strieborné mince v nominálnej hodnote 10 €.