Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Tematické večery v roku 2019 začali

4. 2. 2019

V januári prebehli na našich predajniach prvé tematické večery v roku 2019. Sme veľmi radi, že môžeme pokračovať v sérii večerov, ktoré vždy predstavia numizmatiku danej krajiny a tiež ďalších významných hostí z rôznych odborov.

Tento rok sme zahájili Českým večerom, na ktorom prebiehal pestrý program. V Plzni sa účastníci mohli stretnúť s Petrom Stibůrkom, ktorý predstavil emisné plán ČNB a pohovoril aj o historickej a súčasnej numizmatike. V priebehu celého večera tiež prebiehala degustácia moravských vín z plzenskej vinotéky Dům vína. Celý večer panovala ničím nerušená atmosféra a návštevníci si tak mohli celú akciu náramne užiť.

V Prahe sa ľudia mimo predstavenia numizmatiky dozvedeli prínosné informácie o tlači českých bankoviek. Pozvanie prijal Ing. Zdeněk Novotný zo Štátnej tlačiarne cenín a veľmi zaujímavo nám priblížil celý proces toho, ako sa rodia české bankovky, cestovné pasy, ale napríklad aj diaľničné známky. Hovoril o grafických návrhoch, technikách tlače alebo o novej pamätnej bankovke Aloisa Rašína. Pán inžinier Novotný hovoril tiež o detailnej práci, ktorá sa musí vykonať pred tlačou jednej bankovky. Nespočetné množstvo krokov vrátane vyfarbenia, tlače, ochranných prvkov a mnoho ďalšieho je potrebné urobiť predtým, než sa bankovky dostanú do obehu.

Český večer bol naozaj krásnym začiatkom tematických večerov v roku 2019. Teraz sa môžeme tešiť na slovenský večer, ktorý nám priblíži našu vlasť z trochu inej perspektívy.

Autor: Jan Duchoslav jr. Online marketing manager TrustWorthy Investment CZ a.s.

TQL Day 11. 5. 2019

15. 2. 2019

Tešte sa na deň nabitý informáciami a motiváciou. Naši hostia vás prevedú témami osobného rozvoja, naučia vás ako dosiahnuť tú najlepšiu fyzickú aj psychickú pohodu, stanete sa odborníkmi na etiketu a získate nové informácie, ktoré vám pomôžu pri vašich obchodoch.

Pamätná zlatá minca, 50EUR "Viedenská škola psychoterapie - Viktor Frankl" proof

14. 2. 2019

Viedenský neurológ a psychiater Viktor Frankl, autor 32 kníh a príjemca 29 čestných doktorátov, je najznámejší pre svoju knihu A napriek tomu povedať životu áno. Pripomeňme si ho mincou v náklade 20000 kusov.

Viedenský Philharmoniker - oveľa viac, než len zlato. Príbeh o úspechu.

14. 2. 2019

Ľudská fascinácia zlatom začala už pred mnohými rokmi. Približne 7000 rokov si zlato drží svoju hodnotu a eleganciu. Od roku 1989 razí Rakúska mincovňa viedenský Philharmoniker