Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Tematické večery v roku 2019 začali

4. 2. 2019

V januári prebehli na našich predajniach prvé tematické večery v roku 2019. Sme veľmi radi, že môžeme pokračovať v sérii večerov, ktoré vždy predstavia numizmatiku danej krajiny a tiež ďalších významných hostí z rôznych odborov.

Tento rok sme zahájili Českým večerom, na ktorom prebiehal pestrý program. V Plzni sa účastníci mohli stretnúť s Petrom Stibůrkom, ktorý predstavil emisné plán ČNB a pohovoril aj o historickej a súčasnej numizmatike. V priebehu celého večera tiež prebiehala degustácia moravských vín z plzenskej vinotéky Dům vína. Celý večer panovala ničím nerušená atmosféra a návštevníci si tak mohli celú akciu náramne užiť.

V Prahe sa ľudia mimo predstavenia numizmatiky dozvedeli prínosné informácie o tlači českých bankoviek. Pozvanie prijal Ing. Zdeněk Novotný zo Štátnej tlačiarne cenín a veľmi zaujímavo nám priblížil celý proces toho, ako sa rodia české bankovky, cestovné pasy, ale napríklad aj diaľničné známky. Hovoril o grafických návrhoch, technikách tlače alebo o novej pamätnej bankovke Aloisa Rašína. Pán inžinier Novotný hovoril tiež o detailnej práci, ktorá sa musí vykonať pred tlačou jednej bankovky. Nespočetné množstvo krokov vrátane vyfarbenia, tlače, ochranných prvkov a mnoho ďalšieho je potrebné urobiť predtým, než sa bankovky dostanú do obehu.

Český večer bol naozaj krásnym začiatkom tematických večerov v roku 2019. Teraz sa môžeme tešiť na slovenský večer, ktorý nám priblíži našu vlasť z trochu inej perspektívy.

Autor: Jan Duchoslav jr. Online marketing manager TrustWorthy Investment CZ a.s.

Myslíte na svoj dôchodok?

20. 8. 2019

Väčšina ľudí rieši mnoho otázok okolo penzie, dôchodkového veku, výšky dôchodku a či sa vôbec dôchodku dočkajú..

XVI. Medzinárodný numizmatický kongres

9. 8. 2019

Budúci, v poradí už šestnásty Medzinárodný numizmatický kongres sa bude konať vo Varšave od 19. do 24. septembra 2021.

NASA plánuje navštíviť asteroid 16 Psyche plný drahých kovov

29. 7. 2019

Spoločnosť NASA plánuje v najbližších rokoch navštíviť asteroid, ktorý vznikol zmesou drahých kovov.