Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Tematické večery v roku 2019 začali

4. 2. 2019

V januári prebehli na našich predajniach prvé tematické večery v roku 2019. Sme veľmi radi, že môžeme pokračovať v sérii večerov, ktoré vždy predstavia numizmatiku danej krajiny a tiež ďalších významných hostí z rôznych odborov.

Tento rok sme zahájili Českým večerom, na ktorom prebiehal pestrý program. V Plzni sa účastníci mohli stretnúť s Petrom Stibůrkom, ktorý predstavil emisné plán ČNB a pohovoril aj o historickej a súčasnej numizmatike. V priebehu celého večera tiež prebiehala degustácia moravských vín z plzenskej vinotéky Dům vína. Celý večer panovala ničím nerušená atmosféra a návštevníci si tak mohli celú akciu náramne užiť.

V Prahe sa ľudia mimo predstavenia numizmatiky dozvedeli prínosné informácie o tlači českých bankoviek. Pozvanie prijal Ing. Zdeněk Novotný zo Štátnej tlačiarne cenín a veľmi zaujímavo nám priblížil celý proces toho, ako sa rodia české bankovky, cestovné pasy, ale napríklad aj diaľničné známky. Hovoril o grafických návrhoch, technikách tlače alebo o novej pamätnej bankovke Aloisa Rašína. Pán inžinier Novotný hovoril tiež o detailnej práci, ktorá sa musí vykonať pred tlačou jednej bankovky. Nespočetné množstvo krokov vrátane vyfarbenia, tlače, ochranných prvkov a mnoho ďalšieho je potrebné urobiť predtým, než sa bankovky dostanú do obehu.

Český večer bol naozaj krásnym začiatkom tematických večerov v roku 2019. Teraz sa môžeme tešiť na slovenský večer, ktorý nám priblíži našu vlasť z trochu inej perspektívy.

Autor: Jan Duchoslav jr. Online marketing manager TrustWorthy Investment CZ a.s.

Graff - neuveriteľný 302ct. diamant z kameňa Lesedi La Rona

23. 4. 2019

Graff predstavil 67 diamantov, ktoré vybrúsil z legendárneho kameňa Lesedi La Rona, ktorý vo svojom surovom stave vážil 1 109 karátov. Medzi vybrúsenými kameňmi je aj rekordne veľký 302 karátový diamant.

Aukcia Christie's - modré dvojčatá predané za takmer 7 miliónov dolárov

23. 4. 2019

Aukčná sieň Christie's zarobila 30,3 milióna USD počas utorkovej Magnificent Jewels Auction, ktorá sa uskutočnila v New Yorku. Dvojčatá modrých diamantov zasadené v prsteni boli vedúcou položkou celej aukcie.

Pamätná zlatá minca, 200EUR "Grécka kultúra - historici - Thukydides" proof

19. 4. 2019

Nová minca zo série "Grécka kultúra - historici" je venovaná Thúkydidovi, gréckemu historikovi, politikovi a autorovi klasického diela Dejiny peloponézskej vojny. Náklad mince je 750 kusov.