Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Uvedenie dukátov k výročiu 700 rokov od narodenia Karla IV.

28. 6. 2016

Uvedenie dukátov k výročiu 700 rokov od narodenia Karla IV.

Niektoré roky, udalosti a osobnosti sú výnimočné, a keď sa zídu dohromady, je výzvou uctiť si ich niečím nezabudnuteľným. Takým rokom sa stal rok 2016, práve tento rok si pripomíname 700 rokov od narodenia českého kráľa a Cisára rímskeho Karla IV. Takmer symbolickým sa stal nápad vrátiť do života pôvodné návrhy dukátov z roku 1978, navrhnuté našim najlepším medailérom Jiřím Harcubom k 600. výročiu úmrtia Karla IV. Napriek tomu, že išlo o víťazné návrhy, realizácie sa vtedy v zlatej podobe nedočkali. Vďaka ich umeleckej hodnote boli realizované aspoň v podobe strieborných a bronzových medailí, ktoré vydala Československá spoločnosť priateľov drobnej plastiky.

Dlhých 38 rokov ležali sadrové odliatky, ktoré Jiří Harcuba vytvoril, v archíve Českej národnej banky, ako sa k ich realizácii rozhodla spoločnosť TrustWorthy Investment. Medaily boli nakoniec vydané v limitovanej emisii 50 ks sád – desaťdukát, päťdukát, dvojdukát a dukát a emisii 50 ks samostatných dukátov a dvojdukátov. Medaily majú parametre dukátov, teda hmotnosť dukátového zlata. Toto prevedenie je najbližšie podobe, ako by dukáty bývali vyzerali, ak by boli realizované už v roku 1978.

Dukáty boli verejnosti slávnostne predstavené 28. 6. 2016 v Karlštejnskom podhradí. Uvedenia sa zúčastnila pani Harcubová, pán Moravec za ČNB a pán Masaryk za Mincovňu Kremnica, kde boli dukáty razené. Hostia si mohli prezrieť pôvodné sadrové odliatky a vypočuť si zaujímavý príbeh od zrodu návrhov k realizácii predstavovaných dukátov.

Dukáty od Harcubu, vydané spoločnosťou TrustWorthy Investment CZ a.s. sa tak právom zaradili medzi najzaujímavejšie investičné skvosty roku 2016.

Program Zápožička určený pre majiteľov zlatých či strieborných zliatkov garantuje šesťpercentný ročný výnos.

7. 10. 2022

S novou investičnou ponukou Zápožička vstupuje na trh česká spoločnosť TrustWorthy Investment. Program určený pre majiteľov zlatých či strieborných zliatkov garantuje šesťpercentný ročný výnos.

Zúčastnili sme sa na úspešnom veľtrhu Zberateľ 2022

26. 9. 2022

V dňoch 9.-10.09.2022 prebiehal 25. ročník obľúbeného veľtrhu Zberateľ. Český národ je svojim zberateľstvom známy a návštevnosť tohto veľtrhu to len potvrdzuje.

Pamätná strieborná minca, 200Kč 100. výročie narodenia Dany Zátopkovej a Emila Zátopka

15. 9. 2022

Posledná pamätná strieborná minca vydaná Českou národnou bankou na rok 2022 - náklad v kvalite proof: 15400 ks, náklad v kvalite stand 8300 ks.