Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

XVI. Medzinárodný numizmatický kongres

9. 8. 2019

Budúci, v poradí už šestnásty Medzinárodný numizmatický kongres sa bude konať vo Varšave od 19. do 24. septembra 2021. Výber mesta je ideálny: Varšava je umiestnená v strede Európy a ponúka tak skvelé spojenie pre všetky geografické oblasti. Iniciátor Aleksander Bursche si dal za osobnú úlohu priviesť na túto udalosť nielen známe tváre, ale prilákať na kongres tiež čo najviac kolegov z východnej Európy. Vďaka tomu bude rok 2021 možnosťou vytvoriť numizmatický svet ešte oveľa farebnejší, prepojenia a komunikácie medzi Západom a Východom by tak mohli začať byť živšie. 

Kongres sa bude odohrávať na Varšavskej univerzite, ktorá kombinuje historickú tradíciu s najmodernejším zariadením. Počas piatich dní konania bude k dispozícii 45 prednáškových sál v univerzitnom kampuse ponúkajúcom priestor pre 3700 účastníkov. Naplánovaných je niekoľko špeciálnych výstav, ktoré budú slávnostne zahájené počas kongresu.

Organizačnému výboru sa podarilo získať na palubu pravdepodobne najznámejšieho organizátora kongresov v Poľsku - Mazurkas Travel má takmer 30 rokov skúseností s úspešnou organizáciou takýchto inšpiratívnych kongresov. Mazurkas Travel má spoločne s organizátormi v pláne vytvoriť stratégiu pre sociálne médiá zahŕňajúce Facebook, Twitter, Instagram a ďalšie, pre podporenie numizmatiky i mimo okruh numizmatikov.

Registrácia na kongres nebola zatiaľ spustená, ale už teraz bola určená vstupná cena 150 EUR pre najrýchlejších záujemcov, študentov a členov INC (Medzinárodného numizmatického kongresu) a 300 EUR pre nečlenov.

Zoznam organizátorov demonštruje o akú významnú udalosť sa v Poľsku jedná. Na zozname sú všetky dôležité inštitúcie: nielen odborníci Varšavskej univerzity, ale aj odborníci z Katovíc, Krakova, Rzeszówa a Vroclavi. Sú zapojené najvýznamnejšie numizmatické múzeá, Poľská národná banka a Poľská akadémia vied.

Táto udalosť je pre zberateľov niečím, čo by si nemali nechať ujsť. V neposlednom rade sa takýto kongres medzinárodného charakteru koná iba raz za šesť rokov.

 

Autor: Iveta Špeciánová, Senior product manager, TrustWorthy Investment Holding SE

Zdroj: Coinsweekly

Rarita vo svete diamantov: Alrosa objavila diamant v diamante

15. 10. 2019

Takzvane dva v jednom by sa dal nazvať úplný unikát svojho druhu. Ruská ťažobná spoločnosť Alrosa našla v Jakutsku...

Príbeh dukátov Karla IV.

11. 10. 2019

Keď sa začal písať príbeh dukátov Karla IV., ktoré mali byť vyrazené pri výročí 600 rokov od jeho úmrtia, nikto nemohol ani len tušiť aký osud..

Záporné úrokové sadzby verzus cena zlata

11. 10. 2019

Médiami sa šíri informácia o záporných úrokových sadzbách bánk, ktoré majú byť realitou. To môže nahrať investorom, ktorí vlastnia vo svojom portfóliu zlato.