Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

XVI. Medzinárodný numizmatický kongres

9. 8. 2019

Budúci, v poradí už šestnásty Medzinárodný numizmatický kongres sa bude konať vo Varšave od 19. do 24. septembra 2021. Výber mesta je ideálny: Varšava je umiestnená v strede Európy a ponúka tak skvelé spojenie pre všetky geografické oblasti. Iniciátor Aleksander Bursche si dal za osobnú úlohu priviesť na túto udalosť nielen známe tváre, ale prilákať na kongres tiež čo najviac kolegov z východnej Európy. Vďaka tomu bude rok 2021 možnosťou vytvoriť numizmatický svet ešte oveľa farebnejší, prepojenia a komunikácie medzi Západom a Východom by tak mohli začať byť živšie. 

Kongres sa bude odohrávať na Varšavskej univerzite, ktorá kombinuje historickú tradíciu s najmodernejším zariadením. Počas piatich dní konania bude k dispozícii 45 prednáškových sál v univerzitnom kampuse ponúkajúcom priestor pre 3700 účastníkov. Naplánovaných je niekoľko špeciálnych výstav, ktoré budú slávnostne zahájené počas kongresu.

Organizačnému výboru sa podarilo získať na palubu pravdepodobne najznámejšieho organizátora kongresov v Poľsku - Mazurkas Travel má takmer 30 rokov skúseností s úspešnou organizáciou takýchto inšpiratívnych kongresov. Mazurkas Travel má spoločne s organizátormi v pláne vytvoriť stratégiu pre sociálne médiá zahŕňajúce Facebook, Twitter, Instagram a ďalšie, pre podporenie numizmatiky i mimo okruh numizmatikov.

Registrácia na kongres nebola zatiaľ spustená, ale už teraz bola určená vstupná cena 150 EUR pre najrýchlejších záujemcov, študentov a členov INC (Medzinárodného numizmatického kongresu) a 300 EUR pre nečlenov.

Zoznam organizátorov demonštruje o akú významnú udalosť sa v Poľsku jedná. Na zozname sú všetky dôležité inštitúcie: nielen odborníci Varšavskej univerzity, ale aj odborníci z Katovíc, Krakova, Rzeszówa a Vroclavi. Sú zapojené najvýznamnejšie numizmatické múzeá, Poľská národná banka a Poľská akadémia vied.

Táto udalosť je pre zberateľov niečím, čo by si nemali nechať ujsť. V neposlednom rade sa takýto kongres medzinárodného charakteru koná iba raz za šesť rokov.

 

Autor: Iveta Špeciánová, Senior product manager, TrustWorthy Investment Holding SE

Zdroj: Coinsweekly

Myslíte na svoj dôchodok?

20. 8. 2019

Väčšina ľudí rieši mnoho otázok okolo penzie, dôchodkového veku, výšky dôchodku a či sa vôbec dôchodku dočkajú..

XVI. Medzinárodný numizmatický kongres

9. 8. 2019

Budúci, v poradí už šestnásty Medzinárodný numizmatický kongres sa bude konať vo Varšave od 19. do 24. septembra 2021.

NASA plánuje navštíviť asteroid 16 Psyche plný drahých kovov

29. 7. 2019

Spoločnosť NASA plánuje v najbližších rokoch navštíviť asteroid, ktorý vznikol zmesou drahých kovov.