Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

XVI. Medzinárodný numizmatický kongres

9. 8. 2019

Budúci, v poradí už šestnásty Medzinárodný numizmatický kongres sa bude konať vo Varšave od 19. do 24. septembra 2021. Výber mesta je ideálny: Varšava je umiestnená v strede Európy a ponúka tak skvelé spojenie pre všetky geografické oblasti. Iniciátor Aleksander Bursche si dal za osobnú úlohu priviesť na túto udalosť nielen známe tváre, ale prilákať na kongres tiež čo najviac kolegov z východnej Európy. Vďaka tomu bude rok 2021 možnosťou vytvoriť numizmatický svet ešte oveľa farebnejší, prepojenia a komunikácie medzi Západom a Východom by tak mohli začať byť živšie. 

Kongres sa bude odohrávať na Varšavskej univerzite, ktorá kombinuje historickú tradíciu s najmodernejším zariadením. Počas piatich dní konania bude k dispozícii 45 prednáškových sál v univerzitnom kampuse ponúkajúcom priestor pre 3700 účastníkov. Naplánovaných je niekoľko špeciálnych výstav, ktoré budú slávnostne zahájené počas kongresu.

Organizačnému výboru sa podarilo získať na palubu pravdepodobne najznámejšieho organizátora kongresov v Poľsku - Mazurkas Travel má takmer 30 rokov skúseností s úspešnou organizáciou takýchto inšpiratívnych kongresov. Mazurkas Travel má spoločne s organizátormi v pláne vytvoriť stratégiu pre sociálne médiá zahŕňajúce Facebook, Twitter, Instagram a ďalšie, pre podporenie numizmatiky i mimo okruh numizmatikov.

Registrácia na kongres nebola zatiaľ spustená, ale už teraz bola určená vstupná cena 150 EUR pre najrýchlejších záujemcov, študentov a členov INC (Medzinárodného numizmatického kongresu) a 300 EUR pre nečlenov.

Zoznam organizátorov demonštruje o akú významnú udalosť sa v Poľsku jedná. Na zozname sú všetky dôležité inštitúcie: nielen odborníci Varšavskej univerzity, ale aj odborníci z Katovíc, Krakova, Rzeszówa a Vroclavi. Sú zapojené najvýznamnejšie numizmatické múzeá, Poľská národná banka a Poľská akadémia vied.

Táto udalosť je pre zberateľov niečím, čo by si nemali nechať ujsť. V neposlednom rade sa takýto kongres medzinárodného charakteru koná iba raz za šesť rokov.

 

Autor: Iveta Špeciánová, Senior product manager, TrustWorthy Investment Holding SE

Zdroj: Coinsweekly

Pamätná strieborná minca, 10EUR "Europa Star 2020 - Gotika" proof

14. 7. 2020

Gotická éra v západnej Európe sa časovo zhodovala s koncom byzantskej éry, obdobím postupného úpadku, ktorý zakončil pád Konštantínopolu. Pripomeňme si túto éru krásnou mincou v náklade 5000 kusov.

Tematické večery v Bratislave - Vatikánsky a Taliansky večer

8. 7. 2020

Pozývame Vás na prvý bratislavský tematický večer v znamení vôní, chutí, módy a numizmatiky Talianska a Vatikánu.

Online webináre TrustWorthy Investment SK a.s.

7. 7. 2020

Z pohodlia domova môžete byť s nami pravidelne v kontakte. Online webináre, kde sa dozviete viac informácií k drahým kovom, možnostiam spolupráce alebo zodpovieme Vaše otázky.