Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Ďalším využívaním týchto webových stránok súhlasíte s ich využívaním. Súhlasím

Nákupný košík je prázdny

Zabezpečiť svoje deti môžete rôznymi spôsobmi. Sporte si do zlata a uložené peniaze sa vašim deťom znásobia.

25. 7. 2019

Ak ste mladou mamičkou či oteckom, ktorí sa tešia z nového prírastku do rodiny, určite ste sa stretli s tým, že vás kontaktovali rôzne poistné či bankové inštitúcie, obchodníci s akciami a iné spoločnosti, ktoré ponúkajú lacné poistky, sporenia, investície. Ja sama som mamička pármesačného syna a ako taká som si pre istotu založila životné poistenie čisto na účely zabezpečenia svojho syna, ak by sa mi niečo stalo, čo urobil rovnako aj môj partner, ktorý má hypotéku.

Určite je to štandardná situácia pre mnoho rodín, ktoré sa len snažia „prežiť“ túto dobu plnú ekonomických zmien a životná poistka je v podstate jednou z podmienok banky, ak si beriete hypotéku. Žiadna banka predsa nechce, aby sa hypotéka prestala splácať, ak by sa vám niečo stalo a kým by nehnuteľnosť prešla dedičským konaním, klesla by na hodnote... môžete sa na to pozerať akokoľvek, hypotéka je predsa len biznis pre všetky banky.

My ako mladá rodina sme premýšľali nad tým, aký produkt si zvoliť tak, aby sme mali istotu, že aj keď by daná spoločnosť zanikla, peniaze alebo produkty by nám boli vyplatené a nemali by sme problém s likviditou. Radíme sa do strednej vrstvy, čiže nakupovanie nehnuteľností či starožitností pre nás nie je a tak sme sa skôr pozerali po sporeniach. Chceme, aby sme mali nášmu synovi čo odovzdať napríklad na 18. narodeniny alebo k sobášu a keďže môžeme povedať že sme celkom finančne gramotní, porovnali sme si úroky v bankách s infláciou. Výsledok nás vôbec neprekvapil, no niekto sa nad tým ani nezamýšľa – každý rok človek, ktorý si odloží určitý obnos peňazí do väčšiny bankových produktov o určité percento príde. Zjednodušene povedané – inflácia je vyššia ako úroková sadzba na bežných a aj na niektorých termínovaných účtoch, vkladných knižkách a podobne. A tým, že máte v banke odložené peniaze o ne vlastne z roka na rok prichádzate. Nehovoriac o tom, že to, čo si môžete dnes kúpiť napríklad za 100 eur nie je to isté, čo si za ne kúpite o 5, 10 či viac rokov.

Banky sme teda škrtli na plnej čiare. Rozhodli sme sa, že v peniazoch si sporiť nebudeme – ak je teraz úroková sadzba nižšia ako inflácia, čo sa stane s našimi úsporami ak príde ďalšia finančná kríza o ktorej ekonómovia stále častejšie rozprávajú? Všetci vedia že príde, no nikto nevie predpovedať, kedy...

Začali sme sa teda zamýšľať nad inými možnosťami. Viackrát nám ponúkali možnosť investovania do akcií, fondov a dlhopisov. Malo to ale dva mínusy – prvý bol, že na začiatku by sme nejaký kapitál predsa len potrebovali – ako vstupnú investíciu. Keďže sme mladá rodina s hypotékou na krku a ešte stále nie úplne dokončeným domom, vieme si momentálne predstaviť dôležitejšie veci, do ktorých „natlačíme“ peniaze. A minúť všetku svoju rezervu na investovanie a nemať v rukách nič ak by nám napríklad vypadol príjem (priznajme si – na Slovensku zrovna vysoká materská nie je a rodičovská je ešte nižšia), z akcií, fondov či dlhopisov by sme obratom peniaze nedostali. Druhým mínusom pre nás bolo to, že sme sa už v investovaní do akcií sklamali a v podstate sme to tak či tak zamietli ešte skôr, ako vklad v banke.

A zrazu sme pochopili, prečo tak obrovské percento mladých ľudí sporí ešte stále dnes svoje peniaze v bankách – vyčerpali akékoľvek dostupné možnosti o ktorých vedia bez nutnosti vysokej vstupnej investície a žiadne ďalšie možnosti im neboli predstavené! Nám však áno a preto sme po tej „ďalšej“, alternatívnej možnosti siahli.

Relatívne rýchla likvidita, fyzické vlastníctvo, nízka vstupná investícia, ľubovoľná výška vloženej sumy mesačne, dlhodobý produkt a zároveň niečo, čo nepodlieha inflácii. To všetko v sebe skrýva sporenie do drahých kovov.

TrustWorthy Investment má absolútne jedinečný produkt – sporenie do drahých kovov, konkrétne sporenie do zlata, sporenie do striebra a sporenie do platiny (dá sa dokonca sporiť do vybraných investičných mincí) s bezkonkurenčne nízkym vstupným poplatkom, ktoré si vieme nastaviť podľa svojich možností a schopností. Absolútnou výhodou tohto sporenia je, že vieme bezplatne vytvárať mimoriadne splátky, sledovať svoj sporiaci účet a čo je úplne najlepšie, dostaneme svoju nasporenú tehličku alebo mincu fyzicky do ruky zakaždým, kedy si ju nasporíme! Nemusíme sa preto báť, čo sa s naším vlastníctvom deje, ak je uložené niekde v banke.

Sporenie do drahých kovov začína už na sume 25 eur mesačne s cieľovou sumou od 4000 eur. Mali sme na výber ktorúkoľvek gramáž z ponuky kovov TrustWorthy Investment, dokonca sme si mohli vybrať aj investičné mince! My sme sa rozhodli pre zlato a striebro. Prečo? Zlato nepodlieha DPH a za konkrétny obnos peňazí ho teda dostaneme viac. Striebro sme si zase vybrali preto, lebo je lacnejšie a teda ho dosporíme častejšie. Gramáž sme prispôsobili tomu, ako rýchlo chceme zliatky dostávať. Čo sa týka splátky, 25 eur na každé sporenie mesačne. To je spolu 50 eur mesačne, ktoré ak by sme neodložili, tak by sme prejedli. A s tým si myslím, že súhlasí každý.

Investičné kovy sú úžasné v tom, že nepodliehajú inflácii a ak by tento produkt existoval 10 rokov dozadu a sporila by som, dnes by som bola čiastočne za vodou a lepšie by sa mi dýchalo. Cena zlata za 1 oz (unca = 31,1g) bola v roku 2009 na úrovni okolo 900 dolárov. Teraz je na úrovni zhruba 1300 dolárov.

Verím, že svojou skúsenosťou som otvorila oči mnohým mladým ľuďom, ktorí ešte stále váhajú a nevedia, čo v budúcnosti svojim deťom odovzdajú. Keď zoberiete tehličku zlata, striebra či platiny, tak ju kdekoľvek na svete v prípade potreby predáte. Nemusíte sa báť toho, či tá či oná firma skrachuje, drahé kovy sú večné a stáročia stúpajú na hodnote. Nemáte peniaze viazané v bankách a nemôže sa stať, že vláda zablokuje výbery z účtu, ako tomu bolo napríklad v Grécku. Ak sa bojíte, že vám vláda môže zlato zhabať ako tomu bolo v minulosti, sporte si do investičných mincí – sú z investičného zlata, no zároveň sú platidlom a tak sú aj brané a nemôže vám ich nikto vziať.

My sme sa rozhodli správne. Spravte tak aj vy! Sme tu pre vás a radi vám poradíme a odpovieme na všetky Vaše otázky.

Autor: Mgr. Katarína Trteková, marketing manager TrustWorthy Investment SK a.s.

Pamätná strieborná minca, 5GBP 2 oz 2019 "Una a lev" proof

26. 11. 2019

Royal Mint Veľkej Británie vydáva exkluzívnu striebornú mincu. Táto minca je úplne prvou striebornou mincou o váhe 2 oz, ktorú Royal Mint kedy vyrazila! Emisia je iba 3000 kusov.

Pamätná zlatá minca, 100EUR Veľkomoravské knieža Mojmír I. proof

18. 11. 2019

Mojmír I. je prvým známym kniežaťom z rodu Mojmírovcov, ktorý vládol na Morave. Jeho kniežatstvo susedilo na východe s Nitrianskym, ktorému vládol knieža Pribina. Minca vychádza v náklade 4100 kusov.

Vzácny "Kennedyho pol dolár" z roku 1977 - stojí za veľké peniaze

14. 11. 2019

Medzi množstvom vzácnych a cenných Kennedyho pol dolárov je aj ten, ktorý by podľa všetkých správ nemal technicky ani existovať...